Büki Ádám beszámolója a Miskolci Barátság Maratonról

2017.10.18.
Ádám újabb maratont pipálhat ki az októberi tervezettek közül. Hétvégén teljesítette a Miskolci Barátság Maratont. Beszámolóját az alábbiakban olvashatjátok.

Az 5,27 kilométeres távval együtt rajtoltunk el, így nem lepődtem meg a „jóleső” 3 perc 34 másodperces első kilométeren.

Egy képzeletbeli tarkónverés magamnak, majd beálltam a 4 perces tempóra, amit terveztem. A második és harmadik körben belegyorsítottam kicsit. Félmaratonhoz érve görcs kezdett el vándorolni a hasamban ide-oda. A 4. és 5. kör ennek fényében problémamegoldással telt. Viszonylag keveset segített, hogy az 5. körben Tamara bemondta, hogy „elkezdhetnéd egyenesebben futni a kanyarokat, mert itt van mögötted Gergő”. Persze Gergő a verseny előtt azt mondta, hogy 3 órát tervez, de ismerem én már eléggé az ilyen három órákat, amelyek néha 2 óra 40-ek… :D

Ettől függetlenül kicsit váratlanul ért ez a tény, mert a verseny korábbi szakaszában nem volt róla sejtésem, hogy Gergő gyakorlatilag végig lőtávolságban volt. A 6. kör felénél, vagyis 28 kilométer környékén utol is ért. Mondtam, hogy nem vagyok a toppon, de nem ment tovább, hanem együtt futottunk.

Időközben sikerült helyre tenni magam kólával, de megtartottuk a kicsivel lassabb tempót.

Kilazultam, de mivel Gergő nem akart gyorsabban menni és a jó befutóidő is elúszni látszott, ezért tartottam magam az eredeti elképzelésemhez, hogy nem erőltetem a végét, hiszen nyakunkon a téli szezon és azelőtt nem olyan mókás lenullázni magam egy maratonnal.

Már-már el is felejtettük, hogy az utolsó körben vagyunk, mikor Németh Csabi feltűnt mellettünk biciklivel és mondta, hogy ideje lenne lassan hajrázni.

Gergővel nyomtunk 3 kő-papír-ollót, de ez sem vezetett döntésre. Szépen lelassítottunk a cél előtt és a gépre bíztuk a döntést, jó érzés volt együtt befutni.

Ami tavaly nekem volt 1 másodperc, az idén Gergőnek. Kiegyenlítettem a tartozásom a sorssal szemben.

Tanulságos verseny volt. 2 óra 46 perc 46 másodperc. Még hajrá nélkül is jobb lett kicsivel, mint a tavalyi időm.

Gratulálunk Ádámnak a teljesítményéhez, drukkolunk a további versenyekhez és várjuk a beszámolókat.